Zákon přitažlivosti

"To, že neexistují hranice možného, poznáme ve chvíli, kdy si uvědomíme, že cokoli je možné." Markéta Tichá

Zákon přitažlivosti popisuje, jak vesmír reaguje na naše myšlenky a akce. Vysvětluje nám, že to, na co nejvíce myslíme, si neustále přitahujeme do svého života - nezáleží přitom na tom, zdali se jedná o pozitivní či negativní myšlenky. Myslíme-li na věci, které nechceme, nemáme rádi a nebo kterých se nejvíce obáváme, přitahujeme je stejnou silou jako ty věci, které chceme.

Věříme-li, že vesmír pro nás chce jen to nejlepší a že se nám snaží pomoci, pak i naše životní zkušenosti budou kladné. Vesmír je tvořivá síla. Chceme-li něco tak moc, že nám to nedá spát a zároveň věříme, že ona věc je možná, pak si brzy tuto věc k sobě přitáhneme. Na druhou stranu, je-li něco, co opravdu nechceme a přesto do toho dáváme spoustu energie, pak tuto věc přitahujeme také. Naše podvědomí neumí rozlišit mezi pozitivní a negativní myšlenkou. Pro naše podvědomí je to pořád myšlenka. A proto myslíme-li na cokoli, naše podvědomí v tom nedělá rozdíly a dává vesmíru vědět, že věc, na kterou myslíme, chceme.

 

3 kroky Zákona přitažlivosti:

1. Požádejte vesmír o věc, po které toužíte.

2. Věřte, že věc, po které toužíte, už je na cestě k vám. Prožívejte daný moment, jako byste ji už měli.

3. Otevřete pomyslné dveře k přijetí dané věci.

Zákon přitažlivosti je v úzkém spojení s vizualizací. Abyste věděli přesně, co chcete od života, je důležité se naučit vizualizovat. Jen pak je jistota, že vám vesmír pošle přesně to, po čem tak toužíte.

 

Zajímavé odkazy a materiály k tématu:

 

Rhonda Byrne - Tajemství - kniha a film (http://thesecret.tv/thesecretbook/)

Wallace Wattles - Jistou cestou k bohatství - kniha

Napoleon Hill - Myšlením k bohatství - kniha (také dostupné jako video série - anglicky)

 

Dne 12. září 2013