Reference


Zde si můžete přečíst doporučení od klientů, kteří se zúčastnili seminářů a individuálních konzultací. Zároveň zde najdete i jiná doporučení týkající se dalších mých pracovních aktivit.

"Markéta je člověk na svém a hlavně správném místě. Takhle si představuji člověka, který dělá to, pro co byl stvořen. Z Markéty čiší neuvěřitelný klid a pozitivní pohled na svět, který lehce načerpáte a odnesete si jej ze sezení s sebou jako bonus. Díky práci Markéty a jejím metodám jsem velmi rychle došla k uvědomění zásadních věcí v mém životě a došlo k rozpohybování kol mého života a věřím, že tím správným směrem. A už se jen těším až budu sklízet ovoce. Na Markétě si vážím zejména toho, že je velmi otevřená a nebojí se přijít do koučinku s vlastními zážitky a životními prožitky a odhalit tak svou intimní stránku klientovi a tím si jej ještě více získá a navodí pocit důvěry."

Pavlína Teichmannová, Sales Manager, O2 CZ

"Markéta Tichá mi byla doporučena pro zlepšení v oblasti osobního rozvoje a pracovní efektivity. Z této spolupráce na osobním rozvoji se stala úžasná podpora při mé přípravě na mezinárodní zkoušky basketbalového rozhodčího. Když už jsem nevěděl kudy kam, tak právě Markéta mě svou vnitřní silou s velkým pozitivním zdrojem energie dokázala maximálně motivovat. Díky Markétě jsem objevil princip „tajemství“ VESMÍRU, který 100% funguje! Velmi respektuji její znalosti a tréninkové metody, které dokáže aktivně a především efektivně přenést na svého klienta.

Děkuji Markétě za její podporu, při zdolávání mého životního cíle. Markétu velmi doporučuji nejen všem sportovcům, kteří potřebují „postrčit“ k dosažení svých cílů."

Ivor Matějek,  mezinárodní rozhodčí FIBA

"Markétu Tichou jsem nikdy aktivně nevyhledal, setkání zařídil "Vesmír" a to až po hodně dlouhém čase od doby, kdy jsem o ní slyšel poprvé. Tato milá dáma je nejen absolutní profesionálka ve svém oboru, ale hlavně je to naprosto nádherná osobnost se značnou dávkou optimizmu, empatie a pozitivní energie. Víte, je strašně jednoduché říci: "Hele, támhle do té restaurace nechoď, tam mají studený řízky!", ale Markétu prostě musíte zažít a pak si udělat obrázek vlastní. Už se těším, až se s ní znovu potkám a to stejné bych doporučil i vám všem ostatním."

Jan Filipinský, majitel firmy Infrasauna Boskovice

"První setkání s Markétou byla náhoda. Kamarádka mě vzala sebou na Základy E.F.T, které vyhrála v soutěži. Byla jsem mile překvapená a ohromená tak pozitivním přístupem a myšlením. Po půl roce jsem Markétku vyhledala sama. Ocitla jsem se v situaci, kdy se se mnou rozešel dlouholetý přítel a já se z rozchodu nemohla vzpamatovat. Teď vím, že to, že jsem poznala Markétu nebyla náhoda, ale osud. 
Ten osudný den si pamatuji a zůstane ve mne hodně dlouho. Za Markétkou jsem přišla jako troska. Zoufalá, zklamaná a v beznaději. V kabelce jsem měla schovaná antidepresiva a ona byla mou poslední nadějí jak z toho ven. Za hodinu a půl zvládla to, co jsem nedokázala za tři měsíce. Díky ní jsem si uvědomila, že rozchod byl pro mě výhrou a odcházela jsem jako nový člověk. Tohle byla ta nejlepší investice v mém životě. Měla jsem za úkol popsat ideálního partnera (a věřte, že jsem ho popisovala opravdu důkladně) a za dva týdny mi ho Vesmír seslal a jsem nesmírně šťastná.
Markétka je člověk, se kterým čas letí a nepřála bych si víc, než aby minuta byla jako hodina. Dává mi tolik energie, rad, pozitivního myšlení. Jsem vděčná za to, že jsem ji mohla poznat a věřím, že se nenajde člověk, který by se mnou nesouhlasil. Mimochodem, všimli jste si zkratky MT? Pro mnohé to znamená Miluji Tě a vykouzlí se jim úsměv na rtech, pro jiné to znamená i Markéta Tichá s úsměvem a já si říkám, jo, to je ona. Ta osoba, která ti změní život."

Doubravka Veselá, Triglav pojišťovna

"Markétu Tichou jsem objevil na internetu při hledání životní cesty k tomu, jak být šťastný, zúčastnil jsem se jejího semináře na téma Zákon přitažlivosti aneb jak si přitáhnout do svého života, to co si opravdu přejeme, setkání bylo velice inspirativní, milé, lidské a zároveň profesionální, v prostředí, které vás uklidní a máte pocit, že je vše v pořádku, poté jsem se s Markétou setkal také na individuální konzultaci, kde mi ukázala, že je skutečně možné vše, co si přejeme a hlavně její osobní příklad ukazuje, že to možné opravdu je, Markéta je lidská a profesionální zároveň a pokud chcete opravdu ve svém životě pozitivní změnu, doporučuji Vám jí poznat."

Jindřich Pezlar, člen ochranky obchodního řetězce


"U Markéty jsem absolvovala dvouměsíční kurz Pozitivního myšlení a životního úspěchu. Semináře mi přinesly jiný pohled na svět. Naučila jsem se dívat na věci pozitivně a začala jsem si více všímat toho, na jaké věci myslím a co si ve svém životě přeji. Celý kurz mě nabil pozitivní energií. Markéta Je úžasná lektorka a je pro mě ztělesněním toho, co učí. Takový kurz bych potřebovala permanentně. Určitě moc doporučuji :)"

Alena Zimolová, Resource deployment manager, IBM GSDC Brno


"Na Markétu jsem narazila v době, kdy jsem cítila, že je čas změnit sama sebe, svůj život a postoj k němu. Spolu s mými myšlenkami se měnila postupně i má energie. A protože věřím, že člověk si přitahuje do života přesně to, co sám vyzařuje, asi nebylo nic překvapivého na tom, že mě cesta zavedla právě k Markétě. Dneska už vím, že to nebyla náhoda.

Absolvovala jsem s Markétou seminář o EFT a soukromou hodinu koučování a můžu upřímně říct, že obě tato setkání pro mě byla splněním životního snu a jestli jsem od nich předtím něco očekávala, pak realita byla ještě daleko lepší, než jsem kdy doufala. Markéta je báječná lektorka, umí člověka navést na to, aby sám s radostí objevoval své silné stránky a kráčel za svými sny. Profesionalita by ale neznamenala téměř nic, pokud by u ní chyběla lidskost a radost z pokroků druhých. Markéta v sobě spojuje všechny tyto stránky a právě proto je tak úžasná. Její pozitivní přístup k lidem a životu vůbec bychom se od ní mohli všichni učit.

Markéty si moc vážím nejen jako profesionála, ale především jako člověka. Bylo mi ctí trávit čas v její přítomnosti a vždy se domů vracím s úsměvem na rtech a pocitem, že jsem i díky ní zase jednou udělala velký krok směrem k ještě šťastnějšímu životu. Nevím, jestli si to Markéta sama uvědomuje, ale je pro mě velkou inspirací, motivuje mě a ukazuje cestu, kudy je možné jít. Věřím, že všechno, co mi předává, využiji ve prospěch nejen svůj, ale i ve prospěch jiných lidí při své profesi." 

Monika Navrátilová, Sociální pedagožka a konzultantka techniky E.F.T.


"Neviem ako ináč jednoducho a pochopiteľne vyjadriť vďačnosť, než slovom "ĎAKUJEM". Do seminárov som šla bez akýchkoľvek očakávání, ba čo viac, i s pochybnosťami. Som hold tvor neveriaci. Markétka však predčila akékoľvek možné očakávania a úprimne priznávam, že i zmenila moje rozmýšlanie i postoj k životu. Ďakujem za velmi príjemne chvílky, za trpezlivosť, za rady a nápady. Ďakujem za veľkú inšpiráciu, som opravdu vďačná za možnosť byť toho všeho súčasťou."

Lucia Wolná, Global Process SME, IBM GSDC Brno


"Semináře u Markétky jsem si moc užila. Hledání životního poslání a sestavování vize mi otevřelo oči. Nejsem ten typ, co úplně všechno plánuje, ale už vím, že je důležité mít vize a dílčí cíle k jejich naplnění. Moc se mi líbil bonusový seminář o technice E.F.T., kterou jsem si sama již několikrát odzkoušela a jelikož se s ní chci blíže seznámit, rozhodla jsem se dál pokračovat u Markétky i v individuálních konzultacích. Ona už svou práci odvedla - ukázala mi cestu, teď je řada na mně, abych tou cestou šla a užila si ji. Děkuji, Markétko."

Barbora Bělová, Operations Manager, AT&T Brno


"Díky kurzům u Markéty jsem zase začala přemýšlet nad tím, co udělat se svým životem - kam by se měl ubírat. Doposud jsem měla v podstatě vše, po čem jsem toužila, ale Markétino učení mi ukázalo, že je důležité dívat se ještě více do budoucna a neustrnout na jednom místě. Kladu si nové a nové cíle a pevně věřím, že jsem vedena tou správnou životní cestou. Jak nás učila, cíle by měly být výzvou a já to tak beru. Je uklidňující vědět, že existuje způsob, jak člověk může mít to, co si přeje. "Jestliže o něčem dokážete snít, dokážete to i uskutečnit." Walt Disney"

Zdenka Dudáková, Global Process Team Lead, IBM GSDC Brno


"Vzpomínám si, jak neuvěřitelné se mi zdálo, že nám IT společnost jakou IBM je, dopřeje tento dvouměsíční vzdělávací program z oblasti rozvoje lidského potenciálu. Markéta je úžasná lektorka a já jsem přesvědčena, že se všechny její cíle naplní. Jsem moc vděčná, že této cesty mohu být součástí. Díky těmto pozitivním zkušenostem jsem se rozhodla na sobě pracovat ještě o něco více a proto navštěvuji Markétu od září i individuálně. Markéta ví, jak klást ty správné otázky, abych si uvědomila, co chci v životě dosáhnout a já věřím, že toho i s její pomocí, dosáhnu. Mohu moc doporučit! :)"

Jana Kučerová, European Engagement Lead, IBM GSDC Brno


"Semináře mě ovlivnily v mnoha ohledech. Nejpodstatnější změnou ale je, že jsem přestala říkat větu: "Dopředu neplánuju, nemá to smysl, protože je pak stejně všechno jinak." V mém případě je tento obrat v životní filozofii opravdu obrovský. Vím, že je důležité mít vizi a nepolevovat. Chci moc poděkovat za otevření dveří k mé mysli a doufám, že tento pozitivní přístup a obrat myšlení zažije co možná nejvíce lidí v Česku. Jsem vděčná za tuto zkušenost a těším se na další spolupráci."

Markéta Hrnčiříková, Global Process SME, IBM GSDC Brno

"Byl jsem sám překvapen čeho jsem shopen dosáhnout pod správným vedením a směřováním. Na základě podnětů od Markéty, směřuji sám sebe k dosažení svých soukromých i pracovních cílů, ve kterých bych jinak "plaval". Dokázal jsem si uspořádat co, kdy a proč chci v životě dělat jinak a lépe nebo co bych měl hodit přes palubu a soustředit se jen na to důležité. Markéta mi pomohla "nakopnout" vnitřní motor, který mě nadále pohání k úspěchům co mě čekají."

Adam Trnka, Global SWLM Technical Tools Lead, IBM GSDC Brno


"Markéta odvedla fantastickou práci při transformaci procesního týmu z funkce, která je podpůrnou, do funkce, která má neotřešitelný význam v globálním týmu. Byla nesmírně nápomocná a bylo mi potěšením s ní spolupracovat. Díky jejímu pozitivnímu přístupu byla jakákoli situace o mnoho jednodušší."

"Marketa has done a fantastic job transforming the process team from a "back office" function to its key position in the global team. She has been a tremendous help and it was a pleasure to have worked with. Her positive attitude made all situations so much easier."

Erik Coumans, Global Asset Management Transformation Manager, IBM Denmark


"S Markétou jsem měla tu čest pracovat několik let v náročném a velmi stresujícím prostředí gigantické firmy s informačními technologiemi. Markétu jsem vždycky obdivovala za její pozitivní přístup k životu a to za každých okolností. Markéta mi mnohokrát pomohla vyrovnat se s problémy a to nejen díky svým profesionalním znalostem ale hlavně díky jedinečným schopnostem pomoci vám najít správnou cestu. Díky Markétě jsem také pochopila principy koučování a skláním se před její profesionalitou v této oblasti. Pokud teď čtete tyto stránky, máte jedinečnou příležitost poznat člověka, který vám může pomoci změnit váš život k lepšímu a splnit si své sny."

Ludmila Kantová, Global Software Improvement Program Configuration Lead, IBM GSDC Brno


"S Markétou jsem spolupracoval na různých pracovních pozicích od roku 2008. Nejprve byla jako HR koordinátorka zodpovědná za pracovně-právní oblast zaměstnanců pracujících v mém oddělení. Následně v roce 2010 přestoupila z personální agentury Manpower přímo do jednoho z mých týmů – týmu procesních specialistů.

Hned při prvních setkání mě zaujal Markétin pozitivní životní styl a příjemné vystupování, které si s sebou vždy přinášela na naše pracovní schůzky, na kterých pravidelně demonstrovala konstruktivní a efektivní přístup k pracovně-právní problematice. Ve všech náročných situacích např. při projednávání nedostatečných výsledků našich zaměstnanců, ukázala svůj um v diplomacii  - a to vždy se zachováním logiky a objektivních faktů.

Pozice procesního specialisty vyžadovala zvládnutí náročného objektově orientovaného dokumentačního systému (nástroje) a také vynikající dovednost psát, předávat a školit procesní informace v angličtině. Díky svým výborným komunikačním a vyjednávacím schopnostem se brzy vypracovala na vedoucího daného týmu a dovedla jej na nejvyšší možný stupínek v IBM – do globálního prostředí naší organizace.

Pracovat zodpovědně a nad rámec očekávání Markétě ovšem nestačilo. Svoje nadprůměrné dovednosti ve vedení lidí, schopnosti je motivovat a inspirovat ji dovedly k implementaci vzdělávacího programu zaměřeného na pozitivní myšlení. Dále pomáhala zaměstnancům s kariérním plánováním a s vybranými zaměstnanci vedla také individuální koučovací hodiny. Tuto činnost prováděla nad rámec standardní pracovní doby a opět i v této oblasti dosáhla vynikajících výsledků.

Markétu mohu jako výborného člověka a skvělou zaměstnankyni s vynikajícími výsledky vřele doporučit. Je ztělesněním toho, co učí a k čemu vede všechny, kteří se chtějí vydat na cestu pozitivního myšlení a osobního rozvoje." 

Radovan Sedlák, 2nd Line Delivery Manager, IBM Brno